Faktury i paragony

Faktury i paragony:

1. W przypadku sklepu internetowego termin wystawienia dokumentu sprzedaży jest zależny od zaksięgowania wpłaty nabywcy na koncie sprzedającego. Jeżeli nastąpiła ona przed wysyłką towaru, to jako datę wystawienia dokumentu należy przyjąć dzień wpłynięcia sumy na konto sprzedawcy.

2. Jeśli jest nim faktura, przedsiębiorca może to zrobić najpóźniej do 15 dnia następnego miesiąca.

3. W związku z wprowadzeniem nowych przepisów prawa od 01.01.2020r., odnośnie wystawiania FV  do paragonu, informujemy iż:

"Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorca, który dokona zakupu na podstawie paragonu, będzie mógł żądać wystawienia faktury do tego paragonu, ale tylko wówczas gdy paragon będzie zawierał jego NIP. W przeciwnym wypadku sprzedawca nie będzie miał prawa wystawić faktury, a tym samym osoba prowadząca działalność straci możliwość rozliczenia zakupu w kosztach firmowych."

Jeżeli zatem Kupujący dokonujący zakupu na paragon, przy składaniu zamówienia, w polu "UWAGI" nie poda swojego nr NIP, to w przyszłości nie będzie mógł poprosić o wystawienie FV do tego paragonu.

4. Aby Sprzedający mógł dokonać wystawienia faktury imiennej do paragonu, Kupujący w terminie do 14 dni od daty zakupu ma obowiązek odesłania ORYGINAŁU paragonu na adres: TBK MEDICAL PARTNER SP. Z O.O., 34-300 Żywiec, ul. Komisji Edukacji Narodowej 5/2.

5. Bez otrzymania przez Sprzedającego od Kupującego ORYGINAŁU paragonu w ustawowym czasie, wystawienie do niego faktury imiennej będzie niemożliwe.

6. Sprzedający nie przyjmuje skanów, ani zdjęć paragonów, w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez Ustawodawcę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium